Jubileumsgrisen: HPK 20 år

14.09.2020

Holmestrand Petanqueklubb inviterte til bursdagsselskap på Hvitstein stadion i anledning klubbens 20 års jubileum. Det var 19 trippellag som var med på «feiringen» og spillende leder Eli fra forbundet overrakte en presang i form av en Ipad til klubbens leder Ingri som takket på vegne av klubben.

Tekst: Helge Skjørberg, foto: Peter Häring

Det ble en dag hvor en sur sørvest gjorde det den kunne for å gjøre livet surt for de fremmøtte, antagelig på bakgrunn at den ikke var invitert. - Men en petanquespiller er vant til litt av hvert, så de fleste klarte seg igjennom en tøff dag.

Det ble spilt 4 runder Monrad pluss sluttspill og det ble som vanlig noen overraskende resultater før dagen var omme.

Man kan vel nesten si at det ble damenes aften med hele syv damer med i A-sluttspillet.

Fremst i den rekken var en av nestorene i petanquemiljøet Lisbeth Fossen (ØPC), godt hjulpet av arrangørklubbens egne Mette Bakke Åkvåg og Heidi Skjørberg Nilsen der de som et av to lag tok seg gjennom alle innledende runder uten tap.

En imponerende serie med resultatene 13–3, 13–11, 13–9, og 13–0 gjorde at de lå på topp når sluttspillet startet. Det sammensatte laget som besto av Morten Torp (FPK)/Andero Kelu (OPC)/Ranu Homniam (GPK) var det andre laget som kom seg igjennom uten tap. Det skulle vise seg at disse skulle også møtes i finalen som endte 13–8 til Morten Torp & Co.

 

Jubileumsgrisen

12. september 2020, Hvitstein stadion

1. Morten Torp (FPK)/Andero Kelu (OPC)/Ranu Homniam (GPK)

2. Lisbeth Fossen (ØPC)/Mette Bakke Åkvåg (HPK)/Heidi Skjørberg Nilsen (HPK)

3. Signe Hovind (OPC)/Rune Fuglesang (HPK)/Ståle Baksetersveen (HPK)

3. Zoran Puvatcha Klokan (GPK)/Benny Bel-Lafkih (GPK)/Eli Rachel Gjengstø (GPK)

5. - 8. plass  

Daniel Hushovd (HPK)/Glenn Gurrich (HPK)/Arild Eliassen (HPK)

Tore Blokhus (SPK)/Sissel June Lekven Larsen (SPK)/Odd Kvarme (SPK)

Mohammed Zahri (OPC)/Gildas Mevel (OPC)/Mili Selimovic (GPK)

Aleksandar Obradovic (GPK)/Goran Balic (GPK)/Enver Zecic (GPK)

9 - 16. plass

Johnny Skjørberg (HPK)/Bjørn Arne Nordhagen (HPK)/Gabriel G. Bel-Lafkih (GPK) - B1

Ingunn Brekke (SIL)/Are Rystad (SIL)/Paul D'Elbreil (SIL) - B2

Bjørnar Endal (HPK)/Ingri Lie (HPK)/Sverre Meisingset (HPK) - B3

Svein Erik Johansen (HPK)/Jonatan Ketels (TTP)/Peter Häring (HPK) - B3

Jarle Larsen (SPK)/Lisbeth Merete Johannesen (SPK)/Per Johannesen (SPK)

Hans-Erik Røneid-Hansen (HPK)/Odd-Reidar Gullbrandsen (HPK)/Birger O. Hansen (HPK)

Gisle Hjelmen (SPK)/Robert Svensen (SPK)/Jan Henrik Nymoen (TTP)

Rolf Bjercke (HPK)/Jan Erik Jensen (HPK)/Veronica Mathiesen (HPK)

17. - 19. plass

Øvrige lag