Norgesmesterskapet 2019

 

Spillested: Fagernes | Dato: 20. til 23. juni 2019

Teknisk arrangør: Oslo Petanque Club | Kontaktperson: Bjørn Vidnes, tlf 98 42 43 96, epost: 12bjorn11@gmail.com 

Informasjon: (Velkommen til NM 2019), (Overnatting), (Servering av mat og drikke),  se egen informasjonsartikkel om klubbtøy og draktlikhet.

Distriktskvalifisering, Presisjonsskyting: (Vestlandskvalifisering) og (Østlandskvalifisering)

Disse deltok: (NM 2019 Deltakerlister), (NM 2019 Trekning)

 

Hans Majestet Kongens Pokal

Marius Breimo, Marius Wang og Max Carlstrøm fra Oslo Petanque Club ble norgesmestere i NM Trippel Åpen, vant gullmedaljer - og ble belønnet ytterligere med norsk idretts gjeveste pris.

 

Æresgalleri

Alle norgesmestere og øvrige medaljevinnere i samtlige øvelser finner du på (denne siden).

 

NM-øvelser

Torsdag 20. juni

  • NM Dobbel Mix (les artikkel)
    • Norgesmestere: Eli Gjengstø og Benny Bel-Lafkih, GPK
  • NM Dobbel +65 (les artikkel)
    • Norgesmestere: Helge Skjørberg og Hans-Erik Røneid-Hansen, HPK

Fredag 21. juni

  • NM Singel Herrer (les artikkel)
    • Norgesmester: Atle Andersen, BFII
  • NM Singel Kvinner (les artikkel)
    • Norgesmester: Toini Hoel, BPK
  • NM Presisjonsskyting (les artikkel)
    • Norgesmester: Gabriel Gjengstø Bel-Lafkih, GPK

Lørdag 22. juni

  • NM Trippel Åpen (les artikkel)
    • Norgesmestere: Marius Breimo, Marius Wang og Max Carlstrøm, OPC

Søndag 23. juni

  • NM Dobbel Åpen (les artikkel)
    • Norgesmestere: Benny Bel-Lafkih og Gabriel G. Bel-Lafkih, GPK
  • NM Dobbel Kvinner (les artikkel)
    • Norgesmestere: Lise Østby og Inger Berit Kristiansen, BFII
  • NM Dobbel +55 (les artikkel)
    • Norgesmestere: Børge Presthaug og Per Geir Vatna, SPK

 

NM i media

Avisa Valdres: (samleartikler fra NM) og (for-artikkel)

NRK: (TV) og (Radio)

 

 

 

NM-veka i Stavanger og Sandnes

  • NM Trippel Mix
  • 26. - 30. juni
  • Petanque: 29. - 30. juni

NM Mix Trippel spilles lørdag 29. og søndag 30. juni i Vågen, midt i Stavanger. I tråd med sedvanlige NM-regler må lag bestå av spillere fra samme klubb, og begge kjønn må følgelig være representert. 

Kontaktperson: Idrettskonsulent Arild Skjæveland, epost arild.skjaeveland@nif.idrett.no.

Se egen artikkel for mer info.

 

Påmeldte lag:

1. Gabriel G. Bel-Lafkih, Benny Bel-Lafkih og Eli Gjengstø,  GPK

2. Charlotte Jayer, Bastien Testaniere og Jean Espic, GPK

3. Bjørn Vidnes, Gunvor Berge og Gildas Mevel, OPC

4. Tore Blokhus, Sissel J. Lekven og Odd Kvarme, SPK

5. Gerd Helen Presthaug, Robert Svensen og Jarle Larsen, SPK

6. Sigurd Sævareid, Johanne Fangel Brekke og Christopher S. Kvarme, SPK

7. Ingrid Angeltveit, Terje Andersen og Rune Solevåg, SPK

8. Toini Hoel, Berit Sæbø og Mostafa Elharrar, BPK

9. Marianne Moholt, Johnny Skjørberg og Bjørn Arne Nordhagen, HPK

10. Vina Naidu, Roger Johansen og Peter Häring, HPK 

11. Line Eliassen, Unn Fodstad og Jon Øystein Strand, HPK

12. (Ledig)