Rolf Såheim, æresmedlem i Boule Frederik II

10.04.2018

På klubbens årsmøte i mars 2018 ble Rolf Såheim utnevnt til æresmedlem for særlig fortjenestefullt arbeid med å bygge opp og drifte klubben gjennom mange år.

Rolf har vært med i klubbstyret fra klubben ble stiftet i 1999 og inntil han gikk ut av styret i 2017. Han har vært en utmerket kasserer i svært mange år, og har vært flink til å markedsføre petanque i mange fora.

Det må også nevnes at han har laget klubbens logo, utarbeidet turneringsskjemaer for Monrad og gruppespill med mer. Rolf Såheim har satt store spor etter seg.

Leder i BFII, Rolf Hermansen, overrakte det nye åresmedlemmet en innrammet diplom. Klubben har nå to æresmedlemmer, Paavo Tikkanen og Rolf Såheim.

 

Tekst og foto: Odd Porsmyr, BFII

_____________________________________________________

Petanque.no gratulerer og supplerer: Rolf Såheim har også spilt på det norske landslaget i petanque (forsidebildet). Under Nordisk Mesterskap for veteraner 2010 spilte han fem landskamper for det norske andrelaget. I Norgesmesterskapet har han en sølvmedalje fra åpen trippel og en bronsje i veterandobbel.