Norgesmesterskapet

Norges Fleridrettsforbund Seksjon Petanque arrangerte Norgesmesterskapet i Petanque 2017 i samarbeide med Holmestrand Petanqueklubb.

 

Norgesmesterskapet 2017

  • Dato: 22. – 25. juni
  • Spillestart: kl. 09.00 alle dager
  • Arrangør: Norges Fleridrettsforbund Seksjon Petanque
  • Teknisk arrangør: Holmestrand Petanqueklubb
  • Sted: Hvitstein stadion, Holmestrand

Program

  • Torsdag 22. juni: NM Mix Dobbel *
  • Torsdag 22. juni: NM V65 Dobbel
  • Fredag 23. juni: NM Singel *
  • Fredag 23. juni: NM Skyting **
  • Lørdag 24. juni: NM Trippel *
  • Søndag 25. juni: NM Åpen Dobbel*
  • Søndag 25. juni: NM Damer Dobbel
  • Søndag 25. juni: NM V55 Dobbel
  • Søndag 25. juni: NM Junior Dobbel

* Ranking

** Forhåndskvalifisering

 

Premiepallen

Se alle deltakere i (denne artikkelen).

 

Hans Majestet Kongens Pokal

Benny Bel-Lafkih, Lars Storaker Bruu og Ole Hågensen fra Groruddalen Petanque Klubb, vinnere av NM Trippel 2017.

 

NM Singel: 

1. Benny Bel-Lafkih, GPK

2. Johnny Skjørberg, HPK

3. Jean Espic, OPC

3. Bastien Testaniere, GPK

(Les artikkel fra NM Singel)

 

NM Åpen dobbel: 

1. Johnny Skjørberg og Bjørn Arne Nordhagen, HPK 

2. Max Carlstrøm og Marius Breimo, OPC

3. Ranu Homniam og Roger Støa, ØPC

3.  Ole Hågensen og Benny Bel-Lafkih, GPK

(Les artikkel fra NM Åpen dobbel)

 

NM Damer dobbel:

1. Gunvor Berge og Vilde Berge Vidnes, OPC 

2. Lisbeth Fossen og Ellen Johansen, ØPC

3. Inger Berit Kristiansen og Lise Østby, BFII

3. Ellen Sanna Andersen og Siri Sanna Ingebretsen, ØPC

(Les artikkel fra NM Damer dobbel)

 

NM Mix dobbel: 

1. Eli Gjengstø og Benny Bel-Lafkih, GPK
2. Charlotte Jayer og Bastien Testaniere, GPK
3. Annemarie Barker og Morten Torp, FPK
3. Gunvor Berge og Bjørn Vidnes, OPC
 

(Les artikkel fra NM Mix dobbel)

 

NM Veteran +65: 

1. Birger O. Hansen og Odd-Reidar Gullbrandsen, HPK
2. Helge Skjørberg og Hans-Erik Røneid-Hansen, HPK
3. Michel Rey og Ragnar Weseth, SIN
3. Dag Andersen og Erik Brunsell, TTP
 

(Les artikkel fra NM Veteran +65)

 

NM Veteran +55: 

1. Helge Skjørberg og Hans-Erik Røneid-Hansen, HPK 

2. Harald Tronrud og Daniel Hushovd, HPK

3. Dag Andersen og Erik Brunsell, TTP

3. Larry Young og Knut Lomsø, FPK

(Les artikkel fra NM Veteran +55)

 

NM Trippel: 

1. Benny Bel-Lafkih, Ole Hågensen og Lars Storaker Bruu, GPK

2. Helge Skjørberg, Hans-Erik Røneid-Hansen og Odd-Reidar Gullbrandsen, HPK

3. Kim Roger Johansen, Roger Johansen og Ståle Baksetersveen, HPK

3. Kjell Rune Karlsen, Johnny Skjørberg og Bjørn Arne Nordhagen, HPK

(Les artikkel fra NM Trippel)

 

NM Presisjonsskyting:

1. Bastien Testaniere, GPK

2. Gabriel G. Bel-Lafkih, GPK

3. Benny Bel-Lafkih, GPK

3. Johnny Skjørberg, HPK

(Les artikkel fra NM Presisjonsskyting)

17 forhåndskvalifiserte deltakere, se infoOslo: (rapport), Akershus og Østfold, Vestfold: (rapport), Vestlandet:  (rapport). 

 

Overnatting

(Les artikkel)